Stowarzyszenie BFI Cares powstało w 2019 roku
z przekonania, że obok nas jest zawsze Ktoś, kto potrzebuje pomocy.

Celem BFI® Cares jest profesjonalny wymiar pomagania. Misją – wspieranie młodych mieszkańców Gdyni, których już na starcie nie oszczędził los. Dlatego wszystkie działania inicjowane przez Pracowników, Zarząd i Przyjaciół spółki BFI® koncentrują się na tworzeniu różnorodnych możliwości, dzięki którym Podopieczni nabierają wiatru w żagle. Stowarzyszenie regularnie współpracuje z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gdyni wspierając akcje skierowane do dzieci i młodzieży.

Corocznym wydarzeniem zainicjowanym przez BFI® Cares jest Akcja Kierunek Święta, której celem jest pomoc rodzinom znajdującym się pod opieką Zespołu ds. Pieczy Zastępczej MOPS w Gdyni. Potrzebujący otrzymują żywność, środki higieniczne i chemię gospodarczą, a na najmłodszych czekają wymarzone prezenty od Św. Mikołaja. Akcję wspiera Miasto Gdynia.

Współpraca z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gdyni to również Letnia Akademia Nastolatek i jej powakacyjna kontynuacja na Uniwersytecie Możliwości. Ideą obu projektów jest tworzenie nowych możliwości rozwoju, których bazą jest edukacja w oparciu o pasję do sportu i dziedzin artystycznych.
Pomoc BFI® Cares kierowana jest także do placówek oświatowych. Inicjatywa Kierunek Szkoła umożliwia wyposażenie pracowni komputerowych w potrzebny i zaawansowany technologicznie sprzęt, który pozwala postawić pierwszy krok na drodze do wyrównywania szans edukacyjnych dla dzieci z niewielkich miejscowości.

Chęć pomagania sprawia, że Stowarzyszenie BFI® Cares reaguje na potrzeby organizując spontanicznie celowane akcje.

Gorąco zachęcamy do dwutorowego działania polegającego na zbiórkach wśród pracowników firm oraz wsparcie naszej akcji przez pracodawców. Wpłat można dokonywać na konto stowarzyszenia, które przeznaczy środki na cel niniejszej akcji. Nazwa i nr stowarzyszenia:

Stowarzyszenie “BFI Cares”
nr konta: PL 70 1050 1764 1000 0090 3206 7465
NIP: 5862351065, REGON: 384922153

Prosimy w przelewie wpisać „Kierunek święta”

MOPS GDYNIA
zespół ds. rodzinnej pieczy zastępczej w Gdyni, przy ulicy Filomatów 2

+48 596 272 020 lub +48 (58) 62 72 021

Chcesz dołączyć do akcji?
Napisz do nas

Bądźmy w kontakcie

  BFI Sp. Z o.o. Sp. K.
  al. Zwycięstwa 173
  81-521 Gdynia, Polska

  NIP: 5862323399
  Regon: 368414044

  Back to top
  Ustawienia prywatności

  Podczas odwiedzania naszej strony internetowej może ona przechowywać informacje za pośrednictwem przeglądarki z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje prywatności. Warto zauważyć, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na wrażenia z naszej strony internetowej i usług, które jesteśmy w stanie zaoferować.

  Kliknij, aby włączyć / wyłączyć kod śledzenia Google Analytics
  Kliknij, aby włączyć / wyłączyć Google Fonts.
  Click to enable/disable Google Maps.
  Kliknij, aby włączyć / wyłączyć osadzanie wideo.
  Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.