Być Mikołajem to wyróżnienie

Być Mikołajem to wyróżnienie

Być Mikołajem to wyróżnienie 1080 1080 BFI

Kierunek Święta

Tegoroczna edycja akcji Kierunek Święta po raz kolejny okazała się sukcesem. Rzeczywistość zdominowana przez pandemię nie tylko nie stanęła na przeszkodzie Mikołajom ze Stowarzyszenia BFI Cares, ale pozwoliła jeszcze bardziej zjednoczyć grupę Przyjaciół i Partnerów, dzięki którym przy świątecznych stołach 21 rodzin zapanowała radość.

W ramach akcji udało się nam pomóc 21 rodzinom zastępczym będącym pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdyni oraz 10 seniorom z Domu Pomocy Społecznej w Gdyni. Po raz pierwszy wsparciem ze środków Stowarzyszenia objęliśmy grupę starszych osób – nie mogło być inaczej, ponieważ w tym ważnym dla nich czasie szczególnie mocno potrzebują poczucia bliskości i zainteresowania. Oczywiście prezenty od Mikołaja nie zastąpią relacji, ale wszyscy mamy nadzieję, że chociaż na chwilę wzbudziły radośćwyjaśnia Piotr Ostromęcki ze Stowarzyszenia BFI Cares.

Pomoc w postaci żywności, słodyczy i chemii gospodarczej otrzymało łącznie 71 osób. Na najmłodszych czekały prezenty od Mikołaja, w rolę którego wcieliło się 15 członków gdyńskiego Stowarzyszenia.

Cieszy nas przewaga klocków i gier planszowych nad grami komputerowymi i elektronikąopowiada Andrzej Grubalski, który wraz z żoną Urszulą zainicjował Kierunek Święta zapalając do współdziałania przyjaciół. – Marzenia są na wyciągnięcie ręki, a ich realizacja nie wymaga dużych nakładów finansowych. Dla nas pomaganie jest całkowicie naturalne, a kumulacja chęci niesienia wsparcia sprawia, że staje się proste w realizacjidodaje.

Wydarzenie wsparło 13 firm w tym STBU Brokerzy, Multilog, Dawid Wardin Szkolenia, Katarzyna Pilczuk Ubezpieczenia, Grupa Progres, Morska Agencja Gdynia, Biuro Obsługi wierzytelności Infos, Shipco, MB-Trans, Business Investment Trust, DeSmart, Autoholicy.pl i Real Logistics.

Nic nie mogło nas zatrzymać, bycie Mikołajem zobowiązujeśmieje się Piotr Ostromęcki. Te dziecięce marzenia opisane w listach łapią za serce, bije z nich skromność i pokora. Wszyscy czuliśmy, że nie możemy zawieść – święta powinny mieć swoją magię, która pozwala przynajmniej na chwilę oderwać się od pandemicznej rzeczywistości. Udział partnerujących Mikołajów był oczywisty. Są z nami od lat, możemy na nich liczyć, bo w 99 procentach to nasi przyjaciele biznesowi, których grono w każdym roku się rozrasta zaznacza.

Dowodem, że chcieć to móc jest 27 150 złotych, które wspólnie udało się zebrać. Niewykorzystane środki w porozumieniu z darczyńcami zostały przeznaczone na zakup komputerów, które już w najbliższym czasie trafią do wskazanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej uczniów z rodzin zastępczych mieszkających w Gdyni.

To nie koniec działania – Stowarzyszenie wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gdyni planuje uruchomienie Akademii Nastolatek, której celem jest tworzenie możliwości edukacyjnych pod opieką doświadczonych mentorów. Również w najbliższym czasie pomocą zostanie objęty Oddział Dziecięcy Szpitala Psychiatrycznego w Gdańsku.

Każdy kolejny rok akcji Kierunek Święta to dla nas organizatorów bezcenna lekcja. W pędzącym na oślep świecie łatwo zgubić podstawowe wartości, a ideały zamienić na tombak. My dostajemy coś najcenniejszego i nie do policzenia, największą nagrodą są uśmiech i łzy radości obdarowanych oraz zaangażowanie pomagającychpodsumowuje Piotr Ostromęcki.

Kierunek Święta cyklicznie odbywa się pod Patronatem Prezydenta Gdyni Pana Wojciecha Szczurka. Partnerem merytorycznym jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni. Patronem medialnym wydarzenia był magazyn Together Rodzinna Strona Miasta.

Dagmara Rybicka
PR & Media BFI Cares
tel. 606 513 728
email: d.rybicka@bfi.pl

BFI należy do najszybciej rozwijających się firm w branży transportu, spedycji i logistyki na Pomorzu. Spółka działająca w sektorze TSL skoncentrowała swoją uwagę na skuteczności w dowożeniu rezultatów dbając o najwyższy poziom satysfakcji współpracujących z nią Klientów i Partnerów, dla których realizuje dostawy w kraju oraz na terenie Unii Europejskiej.

Powstała w 2011 roku w Gdyni odpowiedzialnie i z zaangażowaniem świadczy usługi w trzech kluczowych specjalizacjach: ładunków sypkich, spaletyzowanych towarów neutralnych oraz w transporcie kontenerów morskich przy wykorzystaniu floty 150 samochodów własnych i kontraktowych.

Największym sukcesem BFI jest 30 osobowy zespół zaangażowanych specjalistów – doświadczonych i skutecznych w przewozach całopojazdowych, w transporcie kontenerów i specjalistycznych ładunków ADR w tym towarów sypkich z wykorzystaniem ruchomych podłóg i ładunków wymagających transportu w temperaturze kontrolowanej; zapewniając Partnerom najwyższy poziom obsługi, dzięki wiedzy wspartej technologią i nowoczesnym sprzętem.

Założycielami BFI są pan Łukasz Perkowski i pan Piotr Ostromęcki.

Bądźmy w kontakcie

  BFI Sp. Z o.o. Sp. K.
  al. Zwycięstwa 173
  81-521 Gdynia, Polska

  NIP: 5862323399
  Regon: 368414044

  Back to top
  Ustawienia prywatności

  Podczas odwiedzania naszej strony internetowej może ona przechowywać informacje za pośrednictwem przeglądarki z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje prywatności. Warto zauważyć, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na wrażenia z naszej strony internetowej i usług, które jesteśmy w stanie zaoferować.

  Kliknij, aby włączyć / wyłączyć kod śledzenia Google Analytics
  Kliknij, aby włączyć / wyłączyć Google Fonts.
  Click to enable/disable Google Maps.
  Kliknij, aby włączyć / wyłączyć osadzanie wideo.
  Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.