BFI® dokłada kolejną eko „cegiełkę”

BFI® dokłada kolejną eko „cegiełkę”

BFI® dokłada kolejną eko „cegiełkę” 1600 1000 BFI

BFI® dokłada kolejną eko „cegiełkę”

Odpowiedzialność za klimat i otwartość na proekologiczne rozwiązania powodują, że BFI® chętnie angażuje się w realizację transportów materiałów mających bezpośredni wpływ na ochronę środowiska. Realizacja projektów dla obszaru eko pozwala spółce mieć wkład między innymi w zastosowanie Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) w Polsce. Partnerowanie Klientom działającym w branży OZE inspiruje i tworzy rosnącą świadomość potrzeby wspólnej pracy na rzecz gospodarki naturalnej poprzez poszukiwanie i zagospodarowanie pola do małych zmian na własnym podwórku biznesowym.

– Jedną z ostatnich realizacji był transport materiału drzewnego wykorzystywanego, jako biofiltr dla Klienta zajmującego się produkcją biomasy. Zadanie było wyjątkowe, ponieważ po raz pierwszy mieliśmy okazję przyczynić się do rozbudowy infratsruktury zakładu naszego Kontrahenta, co wykroczyło poza pewien przyjęty standard polegający na dostawach lub odbiorach odpadów z instalacji – mówi Mateusz Cymuta Lider zespołu transportu bioenergii.

Biofiltry to skuteczne antidotum na przykre zapachy, które najczęściej wydobywają się ze studni kanalizacyjnych, oczyszczalni ścieków lub zakładów przetwórstwa. Coraz częściej wykorzystywane, ponieważ oprócz usuwania odoru niwelują negatywne samopoczucie, na które wpływają patogenne bakterie, wirusy, zarodniki i substancje chemiczne powodujące utratę zdrowia. Materiał, którym wypełniony jest biofiltr – absorbuje woń i toksyny ze strumienia powietrza dostarczonego do urządzenia. Mikroorganizmy znajdujące się na i we włóknach rozkładają dostarczone substancje praktycznie prawie w 100 procentach.

– Do produkcji biofiltru wykorzystuje się drewno z korzeni drzew, które jest pewnego rodzaju „odpadem” przy wycince lasu. Doskonale rozumiemy z czym mamy do czynienia, ponieważ pierwsze lata firmy pozwoliły się nam wyspecjalizować w obszarze transportu surowców rozumianych jako śmieci – zaznacza Mateusz Cymuta.

W praktyce biofiltry wykorzystywane są w celach energetycznych, do spalania w kotłach, ale również do produkcji biogazu w biogazownikach.

Realizacja zlecenia mogła się udać dzięki podstawieniu przez BFI® 7 specjalistycznych samochodów, które rozpoczęły transport dokładnie w tym samym czasie. Z uwagi na zróżnicowane frakcje towaru kolejność dostaw nie była przypadkowa, a najważniejszy punkt dystrybucji stanowił wyładunek biofiltrów równomiernie rozłożonych na miejscu przeznaczenia.

BFI® należy do najszybciej rozwijających się firm w branży transportu, spedycji i logistyki na Pomorzu. Spółka działająca w sektorze TSL skoncentrowała swoją uwagę na skuteczności w dowożeniu rezultatów dbając o najwyższy poziom satysfakcji współpracujących z nią Klientów i Partnerów, dla których realizuje dostawy w kraju oraz na terenie Unii Europejskiej.

Powstała w 2011 roku w Gdyni odpowiedzialnie i z zaangażowaniem świadczy usługi w trzech kluczowych specjalizacjach: ładunków sypkich, spaletyzowanych towarów neutralnych oraz w transporcie kontenerów morskich przy wykorzystaniu floty 150 samochodów własnych i kontraktowych.

Największym sukcesem BFI® jest 30 osobowy zespół zaangażowanych specjalistów – doświadczonych i skutecznych w przewozach całopojazdowych, w transporcie kontenerów i specjalistycznych ładunków ADR w tym towarów sypkich z wykorzystaniem ruchomych podłóg i ładunków wymagających transportu w temperaturze kontrolowanej; zapewniając Partnerom najwyższy poziom obsługi, dzięki wiedzy wspartej technologią i nowoczesnym sprzętem.

Założycielami BFI® są pan Łukasz Perkowski i pan Piotr Ostromęcki.

Bądźmy w kontakcie

  BFI Sp. Z o.o. Sp. K.
  al. Zwycięstwa 173
  81-521 Gdynia, Polska

  NIP: 5862323399
  Regon: 368414044

  Back to top
  Ustawienia prywatności

  Podczas odwiedzania naszej strony internetowej może ona przechowywać informacje za pośrednictwem przeglądarki z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje prywatności. Warto zauważyć, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na wrażenia z naszej strony internetowej i usług, które jesteśmy w stanie zaoferować.

  Kliknij, aby włączyć / wyłączyć kod śledzenia Google Analytics
  Kliknij, aby włączyć / wyłączyć Google Fonts.
  Click to enable/disable Google Maps.
  Kliknij, aby włączyć / wyłączyć osadzanie wideo.
  Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.