Wytop na rzecz schroniska dla zwierząt

Wytop na rzecz schroniska dla zwierząt

Wytop na rzecz schroniska dla zwierząt 1200 1200 BFI

BFI® współorganizatorem Wytopu na rzecz schroniska dla zwierząt

Tegoroczne przygotowania do zimy rozpoczęły się w BFI inaczej niż zwykle. Pasja do aktywności i chęć pomagania zaowocowały pomysłem na Wytop, który wraz z Przyjaciółmi spółka zorganizuje w połowie listopada na rzecz Schroniska dla Zwierząt Fundacji Animalsi w Kościerzynie.

Wytop jest wydarzeniem kojarzonym przez wielu mieszkańców Pomorza. Zainicjowany w Gdyni przez Kingę Beńską działaczkę na rzecz potrzebujących zwierząt, Jakuba Krzyżaka trenera personalnego i utytułowanego kolarza oraz Piotra Ostromęckiego Dyrektora ds. Rozwoju w BFI zrzesza miłośników zwierząt, którzy w ten szczególny dzień poświęcają całą uwagę porzuconym czworonogom.

– Tym razem dowieziemy rezultaty do Kościerzyny. To ważny przystanek na naszej transportowej mapie i sposób, aby wesprzeć zespół schroniska opiekujący się zwierzętami, dla których zima jest najtrudniejszym okresem w roku. Decyzja, że trzeba działać pojawiła się natychmiast – organizacyjnie tworzymy mocną ekipę, ponieważ obok ekipy BFI są Lucyna Mach i Maciej Brzostek ze Stowarzyszenia Brzostek Top Team, pan Aleksander Babieńko, Kasia Halicka i oczywiście mistrzowie ceremonii Kinga Beńska i Kuba Krzyżak, którzy poprowadzą spacer i zbiórkę dla czworonogów – wyjaśnia Dagmara Rybicka PR & Media BFI.

Potrzeb jest sporo, ponieważ pod opieką schroniska przebywają aktualnie 143 psy i 30 kotów.

– Najbardziej palącą potrzebą jest zakup kolejnego kontenera dla kotów, ponieważ w tej chwili brakuje miejsca dla tych, które chorują. Równie ważny jest dla nas remont starych bud dla psów, chcielibyśmy, aby zwierzaki jak najmniej odczuły spadającą temperaturę. Mam nadzieję, że dzięki akcji uda nam się zakupić nowe budy, niezbędne dla starszych podopiecznych – tłumaczy Rafał Jażdżewski Kierownik Schroniska dla Zwierząt Fundacji Animalsi w Kościerzynie. – W schronisku potrzebne są także maty do dezynfekcji oraz przęsła do budowy nowych kojców. Naszym wielkim marzeniem jest, aby czas spędzony w schroniskowych boksach był krótkim i przejściowym etapem – akcje takie jak Wytop zwiększają świadomość społeczną, która przekłada się na kolejne adopcje psów i kotów. Wydarzenie zainicjowane przez BFI i Przyjaciół z Trójmiasta jest najlepszą okazją, aby „zaprezentować” naszych podopiecznych, a dodatkowo zachęcić kolejnych wolontariuszy do działania, bo w pracy z porzuconymi zwierzętami każda para rąk jest na wagę złota – dodaje.

Wytop rozpocznie spotkanie na terenie schroniska. Uczestniczy przejdą obowiązkowy pomiar temperatury oraz zostaną wyposażeni w maski lub przyłbice, gumowe rękawiczki i płyny do dezynfekcji rąk. Następnie zostaną podzieleni na 3 grupy o zróżnicowanym poziomie aktywności. Jako pierwsi na trasę wyruszą „opiekunowie” młodych i zdrowych psów, którzy celem będzie pokonanie zaplanowanej trasy w szybkim tempie. Kolejny zespół otoczy uwagą psich seniorów zabierając ich na krótkie spacery. Dla ostatniej grupy organizatorzy przewidzieli krzesła i książki, ponieważ zadaniem uczestników będzie głośne czytanie, które jak podkreślają pracownicy schroniska jest niezmiernie ważne dla czworonogów – pozwala im oswoić się z głosem, zaprzyjaźnić z człowiekiem i popracować nad socjalizacją, która ułatwi adopcję.

W akcji może wziąć udział każdy – informacje oraz regulamin dostępne będą na profilu facebookowym schroniska.

– W imieniu zespołu BFI i Przyjaciół pragnę Państwa serdecznie zaprosić do Kościerzyny. Przy okazji zachęcam, aby zabrać ze sobą prezenty w postaci starych koców, kołder, karmy czy suplementów diety – w schronisku przyda się wszystko, a dzięki wsparciu zwierzęta mają większą szansę, aby przetrwać zimę – podkreśla Dagmara Rybicka.

Wytop rozpocznie się 11 listopada o godzinie 10.00 w Schronisku dla Zwierząt Fundacji Animalsi w Kościerzynie. Szczegółowe informacje, rozkład jazdy oraz dane do zbiórki prowadzonej za pośrednictwem internetu znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/schroniskokoscierzyna/

BFI należy do najszybciej rozwijających się firm w branży transportu, spedycji i logistyki na Pomorzu. Spółka działająca w sektorze TSL skoncentrowała swoją uwagę na skuteczności w dowożeniu rezultatów dbając o najwyższy poziom satysfakcji współpracujących z nią Klientów i Partnerów, dla których realizuje dostawy w kraju oraz na terenie Unii Europejskiej.

Powstała w 2011 roku w Gdyni odpowiedzialnie i z zaangażowaniem świadczy usługi w trzech kluczowych specjalizacjach: ładunków sypkich, spaletyzowanych towarów neutralnych oraz w transporcie kontenerów morskich przy wykorzystaniu floty 150 samochodów własnych i kontraktowych.

Największym sukcesem BFI jest 30 osobowy zespół zaangażowanych specjalistów – doświadczonych i skutecznych w przewozach całopojazdowych, w transporcie kontenerów i specjalistycznych ładunków ADR w tym towarów sypkich z wykorzystaniem ruchomych podłóg i ładunków wymagających transportu w temperaturze kontrolowanej; zapewniając Partnerom najwyższy poziom obsługi, dzięki wiedzy wspartej technologią i nowoczesnym sprzętem.

Założycielami BFI są pan Łukasz Perkowski i pan Piotr Ostromęcki.

Bądźmy w kontakcie

  BFI Sp. Z o.o. Sp. K.
  al. Zwycięstwa 173
  81-521 Gdynia, Polska

  NIP: 5862323399
  Regon: 368414044

  Back to top
  Ustawienia prywatności

  Podczas odwiedzania naszej strony internetowej może ona przechowywać informacje za pośrednictwem przeglądarki z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje prywatności. Warto zauważyć, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na wrażenia z naszej strony internetowej i usług, które jesteśmy w stanie zaoferować.

  Kliknij, aby włączyć / wyłączyć kod śledzenia Google Analytics
  Kliknij, aby włączyć / wyłączyć Google Fonts.
  Click to enable/disable Google Maps.
  Kliknij, aby włączyć / wyłączyć osadzanie wideo.
  Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.