Równowaga w ruchu pojazdów jest pożądana

Równowaga w ruchu pojazdów jest pożądana

Równowaga w ruchu pojazdów jest pożądana 1200 1200 BFI

Równowaga w ruchu pojazdów
jest pożądana

Zarząd BFI z uwagą śledzi najnowszy projekt ustawy o ruchu drogowym. Zapowiadane zmiany dotyczyły będą zasad poruszania się najcięższych pojazdów do 11,5 tony bez konieczności uzyskania pozwoleń. Proponowana regulacja ma objąć również zakaz wprowadzony dla samochodów ciężarowych i tirów, który na mocy ustawy pozostanie w gestii rad miasta i gmin oraz zarządców dróg.

– Najważniejsze, aby zasady poruszania się po drogach publicznych były transparentne dla branży i jednocześnie jednolite w zakresie ruchu aut ciężarowych i osobowych. Oczywiście, że są miejsca w których nie powinniśmy udostępniać dróg do ruchu ciężkich samochodów ze względu na otaczającą nas naturę, a także strefy ciszy i relaksu przeznaczone dla rodzin, niemniej często spotykamy bliżej nieuzasadnione ograniczenia z którymi kierowcy zmagają się w swojej codziennej pracy – komentuje Łukasz Perkowski Dyrektor Zarządzający BFI.

Wymogiem by zakaz z ramienia samorządu mógł dojść do skutku będzie równoległe spełnienie dwóch warunków. Pierwszy dotyczący stanu drogi w założeniu ma uniemożliwiać ruch o takim tonażu, a drugi, gdy trasa miałaby prowadzić przez park narodowy, obszar Natura 2000 oraz jeśli usytuowana będzie w sąsiedztwie budynków mieszkalnych, przedszkoli, uzdrowisk oraz obszarów związanych z górnictwem.

– Planowanie tras, aktualna wiedza na temat głównych szlaków komunikacyjnych to z pewnością jedna z podstawowych kompetencji spedytorów i planistów. Jednak proszę sobie wyobrazić moment, w którym otrzymujemy telefon od kierowcy o nowym zakazie, co w konsekwencji zmusza go do 100 km objazdu w chwili, gdy czas jego pracy jest bliski końcowi. Uda czy się nie uda? – zastanawia się Łukasz Perkowski.

Zgodnie z proponowaną zmianą po drogach gruntowych bez zezwoleń będą mogły poruszać się jedynie pojazdy nie przekraczające 8 ton. O dopuszczeniu do ruchu innych samochodów decydować będą zarządcy dróg.

– Jestem przekonany, że kuratela nad decyzjami dotyczącymi zakazów i ograniczeń jak najbardziej powinna istnieć. Zmiany w ruchu drogowym aut ciężarowych, a także osobowych wymagają analizy przez kompetentne osoby, które w badaniu uwzględnią aktualny stan życia, biznesu i przemysłu na danym terenie – wyjaśnia Dyrektor Zarządzający BFI.

Wraz z dyskusją nad ustawą pojawiła się także propozycja zmiany w Funduszu Dróg Samorządowych – proponowana jest transformacja kryterium na dostosowanie drogi do ruchu pojazdów o dopuszczalnym nacisku osi napędowej do 11,5 tony.

– Równowaga jest tu bardzo pożądana. Są miejsca w których potrzebne są zmiany, więc jeśli branża zaangażuje się w pracę nad efektywnymi rozwiązaniami dla transportu bez kolizji dla społeczeństwa będziemy w stanie osiągnąć lepszy standard życia. Nie jestem tylko pewien, czy nie wykorzystamy tego w inny sposób, ale mam nadzieję, że tak się nie stanie – dzieli się obawami Łukasz Perkowski.

BFI należy do najszybciej rozwijających się firm w branży transportu, spedycji i logistyki na Pomorzu. Spółka działająca w sektorze TSL skoncentrowała swoją uwagę na skuteczności w dowożeniu rezultatów dbając o najwyższy poziom satysfakcji współpracujących z nią Klientów i Partnerów, dla których realizuje dostawy w kraju oraz na terenie Unii Europejskiej.

Powstała w 2011 roku w Gdyni odpowiedzialnie i z zaangażowaniem świadczy usługi w trzech kluczowych specjalizacjach: ładunków sypkich, spaletyzowanych towarów neutralnych oraz w transporcie kontenerów morskich przy wykorzystaniu floty 150 samochodów własnych i kontraktowych.

Największym sukcesem BFI jest 30 osobowy zespół zaangażowanych specjalistów – doświadczonych i skutecznych w przewozach całopojazdowych, w transporcie kontenerów i specjalistycznych ładunków ADR w tym towarów sypkich z wykorzystaniem ruchomych podłóg i ładunków wymagających transportu w temperaturze kontrolowanej; zapewniając Partnerom najwyższy poziom obsługi, dzięki wiedzy wspartej technologią i nowoczesnym sprzętem.

Założycielami BFI są pan Łukasz Perkowski i pan Piotr Ostromęcki.

Bądźmy w kontakcie

  BFI Sp. Z o.o. Sp. K.
  al. Zwycięstwa 173
  81-521 Gdynia, Polska

  NIP: 5862323399
  Regon: 368414044

  Back to top
  Ustawienia prywatności

  Podczas odwiedzania naszej strony internetowej może ona przechowywać informacje za pośrednictwem przeglądarki z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje prywatności. Warto zauważyć, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na wrażenia z naszej strony internetowej i usług, które jesteśmy w stanie zaoferować.

  Kliknij, aby włączyć / wyłączyć kod śledzenia Google Analytics
  Kliknij, aby włączyć / wyłączyć Google Fonts.
  Click to enable/disable Google Maps.
  Kliknij, aby włączyć / wyłączyć osadzanie wideo.
  Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.