Covidowa rzeczywistość na europejskich drogach

Covidowa rzeczywistość na europejskich drogach

Covidowa rzeczywistość na europejskich drogach 1200 720 BFI

Rozluźnienie obostrzeń związanych z koronawirusem to wiadomość, na którą wszyscy czekali. Konsekwencją tych działań są zmiany w przepisach i regulacjach, które coraz bardziej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom kierowców i firm transportowych.

Planując trasę warto wziąć pod uwagę zaktualizowaną listę obszarów oraz obowiązujące wymagania związane z poszczególnymi wariantami wirusa. Są na niej Austria – Tyrol i Słowacja przeniesione do grupy 3, bez dodatkowych wymagań, jakie spełniać muszą kierowcy, oraz Republika Czeska znajdująca się w drugiej grupie obszarów szczególnie wysokim ryzyku zakażenia z uwagi na wysoką zachorowalność, gdzie wymagane jest zgłoszenie wjazdu. We Francji i jej wszystkich departamentach zamorskich wymagane jest zgłoszenie oraz test na obecność wirusa Covid-19. Na obszarach wysokiego ryzyka z dużą liczbą zakażeń wprowadzone zostało zwolnienie z wykonania testu dla przewoźników świadczących transport osób i towarów w trakcie pobytu na danym obszarze lub w Niemczech do 72 godzin.

Dla sąsiadów nad Odrą z dniem 9 maja Polska przestała być obszarem wysokiego ryzyka, a to oznacza, że kierowcy nie maja konieczności zgłaszania, ani posiadania negatywnego testu. Zmianie uległy również przepisy dotyczące obowiązkowej kwarantanny – ozdrowieńcy i osoby zaszczepione zwolnione są z obowiązku izolacji. Koniecznością jest dopełnienie wymogów związanych ze szczepieniami, czyli czas 14 dni, który upłynął od podania ostatniej dawki preparatem dopuszczonym w UE, czego potwierdzeniem jest zaświadczenie w języku angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim lub włoskim przykładowo w Międzynarodowej Książeczce Szczepień.

BFI należy do najszybciej rozwijających się firm w branży transportu, spedycji i logistyki na Pomorzu. Spółka działająca w sektorze TSL skoncentrowała swoją uwagę na skuteczności w dowożeniu rezultatów dbając o najwyższy poziom satysfakcji współpracujących z nią Klientów i Partnerów, dla których realizuje dostawy w kraju oraz na terenie Unii Europejskiej.

Powstała w 2011 roku w Gdyni odpowiedzialnie i z zaangażowaniem świadczy usługi w trzech kluczowych specjalizacjach: ładunków sypkich, spaletyzowanych towarów neutralnych oraz w transporcie kontenerów morskich przy wykorzystaniu floty 150 samochodów własnych i kontraktowych.

Największym sukcesem BFI jest 30 osobowy zespół zaangażowanych specjalistów – doświadczonych i skutecznych w przewozach całopojazdowych, w transporcie kontenerów i specjalistycznych ładunków ADR w tym towarów sypkich z wykorzystaniem ruchomych podłóg i ładunków wymagających transportu w temperaturze kontrolowanej; zapewniając Partnerom najwyższy poziom obsługi, dzięki wiedzy wspartej technologią i nowoczesnym sprzętem.

Założycielami BFI są pan Łukasz Perkowski i pan Piotr Ostromęcki.

Bądźmy w kontakcie

  BFI Sp. Z o.o. Sp. K.
  al. Zwycięstwa 173
  81-521 Gdynia, Polska

  NIP: 5862323399
  Regon: 368414044

  Back to top
  Ustawienia prywatności

  Podczas odwiedzania naszej strony internetowej może ona przechowywać informacje za pośrednictwem przeglądarki z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje prywatności. Warto zauważyć, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na wrażenia z naszej strony internetowej i usług, które jesteśmy w stanie zaoferować.

  Kliknij, aby włączyć / wyłączyć kod śledzenia Google Analytics
  Kliknij, aby włączyć / wyłączyć Google Fonts.
  Click to enable/disable Google Maps.
  Kliknij, aby włączyć / wyłączyć osadzanie wideo.
  Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.