Górskie regiony Francji tylko na zimówkach

Górskie regiony Francji tylko na zimówkach

Górskie regiony Francji tylko na zimówkach 1200 720 BFI

Trasa do Francji? Zanim ruszycie warto pamiętać, że od listopada w niektórych regionach tego kraju obowiązują zimowe przepisy!

Nowe regulacje stały się nieodłącznym towarzyszem kierowców od 1 listopada br. na mocy dekretu n° 2020-1264 du 16 octobre 2020 relatif à l’obligation d’équipement de certains véhicules en période hivernale. W myśl jego postanowień samochody ciężarowe bez przyczep, jak również autobusy i busy zobowiązane są do posiadania opon zimowych o parametrach co najmniej 4,2 na każdą oś lub co najmniej dwóch łańcuchów śniegowych.

Zimówek i łańcuchów nie unikną również ciężarówki z przyczepami. Tym samym kierowcy są zobowiązani, aby wyposażyć pojazd w łańcuchy śniegowe na co najmniej dwóch kołach napędowych, niezależnie od tego czy komplet ogumienia przeznaczony jest na zimę.

Unikanie obowiązków oznacza niemałą karę, bo za brak wyposażenia przyjdzie nam zapłacić 135 euro. Na szczęście, jak zapewniają władze w pierwszym sezonie obowiązywania dekretu nie będzie jeszcze sankcji.

Bądźmy w kontakcie

  BFI Sp. Z o.o. Sp. K.
  al. Zwycięstwa 173
  81-521 Gdynia, Polska

  NIP: 5862323399
  Regon: 368414044

  Back to top
  Ustawienia prywatności

  Podczas odwiedzania naszej strony internetowej może ona przechowywać informacje za pośrednictwem przeglądarki z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje prywatności. Warto zauważyć, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na wrażenia z naszej strony internetowej i usług, które jesteśmy w stanie zaoferować.

  Kliknij, aby włączyć / wyłączyć kod śledzenia Google Analytics
  Kliknij, aby włączyć / wyłączyć Google Fonts.
  Click to enable/disable Google Maps.
  Kliknij, aby włączyć / wyłączyć osadzanie wideo.
  Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.