Kary dla przewoźników za nielegalny transport imigrantów w Wielkiej Brytanii

Kary dla przewoźników za nielegalny transport imigrantów w Wielkiej Brytanii

Kary dla przewoźników za nielegalny transport imigrantów w Wielkiej Brytanii 1200 720 BFI

2 tysiące funtów kary dla przewoźnika, który zdecyduje się wwieźć na teren Wielkiej Brytanii nielegalnych imigrantów.

Stanowisko Brytyjskiego rządu jest jasne, a „Nowy plan dla imigracji” oznacza, że do walki zostaną wytoczone największe działa. Wypracowany dokument stanowi deklarację polityczna, co oznacza, że głosowanie, które odbędzie się w Parlamencie poprzedzą konsultacje m.in. z udziałem przedstawicieli branży transportowej.

Całość powoduje, że przewoźnicy mają sporo obaw. Dotyczą one propozycji podniesienia maksymalnej kary dla kierowcy oraz firmy transportowej wwożących imigrantów w pojazdach użytkowych. W tej chwili kara wynosi 2 tysiące funtów za każdą osobę i niezależnie od rodzaju zabezpieczeń, jakie zastosowane zostały w pojeździe. To nie jedyna nowość – w planach jest wprowadzenie kary za brak zabezpieczenia pojazdu umożliwiający dostanie się tam imigranta. Nakładana w trakcie rutynowej kontroli, niezależnie od tego, czy w naczepie będzie znajdował się imigrant. Nowa regulacja ma dotyczyć wszystkich przewoźników niezależnie od transportowanego przez nich ładunku i rodzaju zabezpieczenia.

Konsekwencje dotkną także firm przewozowych w których pracują kierowcy. Jeśli te otrzymają znaczącą liczbę kar zostaną zmuszone do przeglądu swoich systemów akredytacji. Wszystko razem oznacza, że rządowa propozycja nie pozostawia złudzeń, ponieważ nielegalny wjazd lub pobyt na terenie Wielkiej Brytanii traktowany jest, jako przestępstwo, za które grozi grzywna oraz 6 miesięcy za kratkami. W zakres przepisu zostanie również włączona próba nielegalnego wjazdu na teren Królestwa skutkująca większym wymiarem kary. Jeśli więc kierowca świadomie i celowo wpuści do pojazdu imigrantów zgodnie z nową propozycją będzie zagrożony karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności, co skutecznie zniechęci przed próbami łamania prawa. Równolegle wzmocnione zostaną siły graniczne, które na co dzień zajmują się sprawdzaniem pojazdów wjeżdżających na teren Wielkiej Brytanii.

BFI należy do najszybciej rozwijających się firm w branży transportu, spedycji i logistyki na Pomorzu. Spółka działająca w sektorze TSL skoncentrowała swoją uwagę na skuteczności w dowożeniu rezultatów dbając o najwyższy poziom satysfakcji współpracujących z nią Klientów i Partnerów, dla których realizuje dostawy w kraju oraz na terenie Unii Europejskiej.

Powstała w 2011 roku w Gdyni odpowiedzialnie i z zaangażowaniem świadczy usługi w trzech kluczowych specjalizacjach: ładunków sypkich, spaletyzowanych towarów neutralnych oraz w transporcie kontenerów morskich przy wykorzystaniu floty 150 samochodów własnych i kontraktowych.

Największym sukcesem BFI jest 30 osobowy zespół zaangażowanych specjalistów – doświadczonych i skutecznych w przewozach całopojazdowych, w transporcie kontenerów i specjalistycznych ładunków ADR w tym towarów sypkich z wykorzystaniem ruchomych podłóg i ładunków wymagających transportu w temperaturze kontrolowanej; zapewniając Partnerom najwyższy poziom obsługi, dzięki wiedzy wspartej technologią i nowoczesnym sprzętem.

Założycielami BFI są pan Łukasz Perkowski i pan Piotr Ostromęcki.

Bądźmy w kontakcie

  BFI Sp. Z o.o. Sp. K.
  al. Zwycięstwa 173
  81-521 Gdynia, Polska

  NIP: 5862323399
  Regon: 368414044

  Back to top
  Ustawienia prywatności

  Podczas odwiedzania naszej strony internetowej może ona przechowywać informacje za pośrednictwem przeglądarki z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje prywatności. Warto zauważyć, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na wrażenia z naszej strony internetowej i usług, które jesteśmy w stanie zaoferować.

  Kliknij, aby włączyć / wyłączyć kod śledzenia Google Analytics
  Kliknij, aby włączyć / wyłączyć Google Fonts.
  Click to enable/disable Google Maps.
  Kliknij, aby włączyć / wyłączyć osadzanie wideo.
  Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.