Planujesz zostać kierowcą zawodowym? Podpowiadamy na co musisz być gotowy!

Planujesz zostać kierowcą zawodowym? Podpowiadamy na co musisz być gotowy!

Planujesz zostać kierowcą zawodowym? Podpowiadamy na co musisz być gotowy! 1200 720 BFI

Planujesz zostać kierowcą zawodowym? Podpowiadamy na co musisz być gotowy!

Decyzją Rady Ministrów w sierpniu br. został przyjęty projekt o zmianie ustawy, którego celem jest dostosowanie krajowego prawa do rozwiązań, jakie obowiązują na terenie Unii Europejskiej. Tym samym formuła szkoleń dla kierowców będzie możliwa za pomocą e-learningu zakończonego kartą kwalifikacji kierowcy.

Decyzja o wyborze zawodu kierowcy oznaczać będzie, że:

✔Kursy kwalifikacyjne i szkolenia okresowe za pomocą technik komputerowych i e-lerningu odbędą się znacznie szybciej, niż w formule stacjonarnej.

✔O prawidłowość prowadzonych kursów zadba Wojewoda, który dopiero po weryfikacji infrastruktury i kadry wydaje zgodę na przeprowadzenie kursów przez prowadzącego szkolenie. Pozwoli to kandydatom uniknąć straty czasu i pieniędzy na naukę w „firmie krzak”.

✔Sprawdzone ośrodki będą zobowiązane spotkać się z zainteresowanymi również stacjonarnie na zajęciach, których przyszły kierowca nie powinien odbywać online.

✔Obieg dokumentów odbywać będzie się cyfrowo, a to oznacza, że na firmę szkoleniową spada pełna odpowiedzialność za jakość kursu, odpowiednią długość i legalność zaświadczenia na jego zakończenie. Ta zmiana w procedurze wyeliminuje papierowe orzeczenia lekarskie i psychologiczne na rzecz wpisu elektronicznego.

✔Pamiętajcie, że planując kurs kwalifikacyjny i szkolenie okresowe należy zacząć od uzyskania profilu kierowcy zawodowego, który wyda starosta lub Prezydent miasta na prawach powiatu. Po zakończeniu nauki profil zostanie odpowiednio uzupełniony przez kierownika szkolenia.

Z kolei celem planowanej Karty Kwalifikacji Kierowcy ma być potwierdzenie uprawnień do wykonywania pracy na tym stanowisku. Dotyczyć ma kierowców, którym nie można wydać prawa jazdy ze względu na niespełnienie warunku zamieszkania w Polsce. Zbliżające się nowe przewiduje możliwość cofania świadectwa kwalifikacji zawodowej. Wydarzy się to, jeśli Wojewoda dopatrzy się nieprawidłowości jego wydania – całość będzie do sprawdzenia w rozszerzonej centralnej ewidencji kierowców.

Nowe rozwiązania weszły w życie 9 września 2021 r., z wyjątkiem niektórych przepisów, które zaczną obowiązywać w innych terminach.

BFI należy do najszybciej rozwijających się firm w branży transportu, spedycji i logistyki na Pomorzu. Spółka działająca w sektorze TSL skoncentrowała swoją uwagę na skuteczności w dowożeniu rezultatów dbając o najwyższy poziom satysfakcji współpracujących z nią Klientów i Partnerów, dla których realizuje dostawy w kraju oraz na terenie Unii Europejskiej.

Powstała w 2011 roku w Gdyni odpowiedzialnie i z zaangażowaniem świadczy usługi w trzech kluczowych specjalizacjach: ładunków sypkich, spaletyzowanych towarów neutralnych oraz w transporcie kontenerów morskich przy wykorzystaniu floty 150 samochodów własnych i kontraktowych.

Największym sukcesem BFI jest 30 osobowy zespół zaangażowanych specjalistów – doświadczonych i skutecznych w przewozach całopojazdowych, w transporcie kontenerów i specjalistycznych ładunków ADR w tym towarów sypkich z wykorzystaniem ruchomych podłóg i ładunków wymagających transportu w temperaturze kontrolowanej; zapewniając Partnerom najwyższy poziom obsługi, dzięki wiedzy wspartej technologią i nowoczesnym sprzętem.

Założycielami BFI są pan Łukasz Perkowski i pan Piotr Ostromęcki.

Bądźmy w kontakcie

  BFI Sp. Z o.o. Sp. K.
  al. Zwycięstwa 173
  81-521 Gdynia, Polska

  NIP: 5862323399
  Regon: 368414044

  Back to top
  Ustawienia prywatności

  Podczas odwiedzania naszej strony internetowej może ona przechowywać informacje za pośrednictwem przeglądarki z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje prywatności. Warto zauważyć, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na wrażenia z naszej strony internetowej i usług, które jesteśmy w stanie zaoferować.

  Kliknij, aby włączyć / wyłączyć kod śledzenia Google Analytics
  Kliknij, aby włączyć / wyłączyć Google Fonts.
  Click to enable/disable Google Maps.
  Kliknij, aby włączyć / wyłączyć osadzanie wideo.
  Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.