Partnerzy od kierownicy

Partnerzy od kierownicy

Partnerzy od kierownicy 1200 1200 BFI

Partnerzy od kierownicy

Traktowanie Przewoźników jako własne narzędzie lub przedłużenie kierownicy na dłuższą metę nie ma sensu. Partnerzy transportowi są tak samo ważni, jak Klienci, dla których świadczone są zlecenia, ponieważ tylko umiejętnie zbudowana relacja oparta o zdrowe zasady i zaufanie bezpośrednio przełoży się na osiągane wyniki.

W dzisiejszych czasach model biznesowy oparty o współpracę z zakontraktowanymi Przewoźnikami nikogo nie zaskakuje. Wielu sceptyków przekonało się, że taki związek w praktyce może być, jak dobre „małżeństwo”, które przy zrozumieniu potrzeb kierunkuje się na obrany i korzystny dla obu stron cel.

Flotę kontraktową traktujemy, jako Partnerów biznesowych od kierownicy. Są dla nas grupą Przewoźników, którzy zaufali BFI powierzając to, co mają najlepszego, czyli swoich kierowców oraz auta do pełnej dyspozycji i na wyłączność – tłumaczy Kamila Drzymalska Specjalistka ds. Kluczowych Klientów BFI w obszarze importu i eksportu kontenerów.

Sztuką jest wypracować grupę Partnerów, którzy tak samo rozumieją specyfikę pracy. BFI od początku działalności kieruje się zasadą, że poszczególne realizacje muszą być przekazywane przede wszystkim sprawiedliwie i to oznacza, że na podstawie cotygodniowej rozpiski zlecenia planowane są tak, aby kierowcy byli zadowoleni z długości kursów.

Aktualnie wśród kierowców mamy kilku z pozwoleniem na ADR-y, czyli specjalne kontenery i kilkunastu z licencją międzynarodową. Chcąc wiązać się na dłużej doceniamy ich pracę stawiając na pierwszym miejscu jej komfort. Zawsze pod uwagę bierzemy ważne okoliczności, staramy się planować trasy tak aby w weekend kierowcy mieli możliwość powrotu do domu. Współpraca powinna uwzględniać szereg czynników, także tych „ludzkich” związanych z rodziną, zdrowiem i dyspozycją – tylko przy takim podejściu buduje się relacje oparte na wzajemnym zaufaniu. Nie wychodzimy z założenia to „tylko” kierowca, tylko mówimy „aż kierowca” wspierając go na każdym etapie zlecenia, nie zostawiając na przysłowiowym lodzie, gdy daje nam znać, że od dwóch godzin nic nie dzieje się z załadunkiemdodaje Kamila Drzymalska.

Na co warto zwrócić uwagę przed podjęciem współpracy?

Flotę kontraktową powinna cechować terminowość i dokładność w wykonywaniu powierzonych zadań oraz umiejętność komunikacji nawet wtedy, gdy pojawią się trudności.

Obsługując zróżnicowane destynacje na międzynarodowych rynkach za kluczową uważam dobrą komunikację z Przewoźnikiem. W BFI zawsze informujemy Klientów na czas, co w razie potrzeby pozwala nam na natychmiastową reakcję w razie nieprzewidzianych sytuacji. Jeżeli wiemy, że samochód się spóźni odbiorca jest w stanie przeplanować przyjęcie przesyłek i zaaranżować inaczej zadania pracownikom magazynu – dzięki czemu uniknie przestoju, za którym idą niepotrzebnie ponoszone kosztypodkreśla Maciej Zawadzki Lider Zespołu Plandekowego BFI.

Istotne, aby przed rozpoczęciem współpracy zweryfikować wymagania taboru Przewoźnika, ponieważ zróżnicowane oczekiwania Klientów BFI wymagają dostosowania się do ich indywidualnych potrzeb.

– Przykładowo wymogiem związanym z transportem w Skandynawii jest pełne wyposażenie składu w opony zimowe i łańcuchy. Do przewozu opon potrzebne jest pełne odeskowanie, a gdy transportowana jest płyta wykorzystujemy naczepy szersze niż te w standardzie. Dlatego do współpracy dobieramy Przewoźników, którzy potrafią i chcą spełnić warunki lub są gotowi do małych modyfikacji oraz przystosowania sprzętu do działania naszej spółkiprzyznaje Maciej Zawadzki.

Postępująca globalizacja stawia przed Przewoźnikami inne wymagania niż kilka lat wstecz. W tej chwili standardem wobec kierowców na międzynarodowych trasach jest komunikatywna znajomość języka angielskiego. Klienci BFI coraz częściej oczekują, że zlecenie będzie finalizowane w języku odbiorcy. Nie zaskakują już pytania o szwedzki i coraz częściej o węgierski czy czeski. Znajomość języków jest ważna, dlatego angielski stał się takim samym narzędziem pracy, jak cieżarówka.

Warto podkreślić, że decyzja o współpracy w oparciu o flotę kontraktową oznacza odpowiedzialność firmy spedycyjnej za wszystkie działania Przewoźników.

To BFI zajmuje się organizacją pracy tak, aby kierowca miał trasy, a partnerujący nam Przewoźnik zarabiał na utrzymanie działalności i co ważne jej rozwój. Taki model pozwala na sukces, jeśli skupiając się na samochodach i związanych z nimi potrzebach umiejętnie dobierzemy odpowiedniego Przewoźnika dla danego Klientaopowiada Maciej Zawadzki.

Flota kontraktowa jest też wielkim atutem w przypadku transportu towarów sypkich, w głównej mierze śmieci, biomasy, zrębki drzewnej, zbóż i węgla. Tu BFI działa w dwóch obszarach związanych z wykorzystaniem specjalistycznych naczep – ruchomych podłóg i wywrotek.

Flota kontraktowa na wyłączność i przy pełnym prowadzeniu nie jest standardem w firmach spedycyjnych. Kilka lat pracy w takim systemie utwierdziło nas w przekonaniu, że w zakresie BIO doświadczony i sprawdzony Przewoźnik ma wielkie znaczenie, czego dowodem są kolejne obsługiwane przez BFI destynacje wyjaśnia Mateusz Cymuta Lider Zespołu BIO. – Na podstawie doświadczeń udało się nam wypracować najważniejsze kryteria stanowiące dobry prognostyk do współpracy. Są to gotowość Przewoźnika do takiego rodzaju pracy i baza w regionach kraju, które systematycznie obsługujemy. Lokalizacja pasująca do siatki naszych połączeń pozwala kierowcom rozpoczynać tydzień pracy z miejsca zamieszkaniadodaje.

Jak podkreślają Liderzy BFI współpraca z flotą kontraktową wymaga doskonałej komunikacji z obu stron. Dlatego w doborze Partnerów najważniejsze jest, aby od początku budować relacje z Przewoźnikami, dla których stanowi ona istotną wartość. Brak porozumienia na tej linii jest w stanie spowodować szereg błędów i nieprawidłowości, których z pewnością nie zaakceptują Klienci.

Mamy szczęście do sprawdzonych Partnerów i Przewoźników, na których możemy liczyć. Nie zawiodą nas, znają model współpracy z nami, ustalone procesy dobrze działają i nie ma potrzeby zmian. Bywa, że drobne nieporozumienia pojawiają się na początku współpracy – nic w tym dziwnego, przecież obie strony muszą się dotrzećma pewność Kamila Drzymalska.

Decyzję z kim współpracować należy rozpocząć od bardzo dobrego rozpoznania. Wyobraźnia o Partnerze powinna przekładać się na rzeczywistość – najlepiej będzie poznać się osobiście, przekonać jaką flotą dysponuje i sprawdzić, jak przedstawia się zabezpieczenie finansowo-warsztatowe oferowanych samochodów. Dobra współpraca „ubrana” w szczegółową umowę jest pierwszym krokiem do zbudowania trwałej relacji. Traktowanie przewoźników jako własne narzędzia lub przedłużenia kierownicy na dłuższą metę nie mają sensu. Są tak samo ważni, jak Klienci, ponieważ poziom ich pracy bezpośrednio wpływa na wyniki i ocenę powierzających zlecenia.

BFI należy do najszybciej rozwijających się firm w branży transportu, spedycji i logistyki na Pomorzu. Spółka działająca w sektorze TSL skoncentrowała swoją uwagę na skuteczności w dowożeniu rezultatów dbając o najwyższy poziom satysfakcji współpracujących z nią Klientów i Partnerów, dla których realizuje dostawy w kraju oraz na terenie Unii Europejskiej.

Powstała w 2011 roku w Gdyni odpowiedzialnie i z zaangażowaniem świadczy usługi w trzech kluczowych specjalizacjach: ładunków sypkich, spaletyzowanych towarów neutralnych oraz w transporcie kontenerów morskich przy wykorzystaniu floty 150 samochodów własnych i kontraktowych.

Największym sukcesem BFI jest 30 osobowy zespół zaangażowanych specjalistów – doświadczonych i skutecznych w przewozach całopojazdowych, w transporcie kontenerów i specjalistycznych ładunków ADR w tym towarów sypkich z wykorzystaniem ruchomych podłóg i ładunków wymagających transportu w temperaturze kontrolowanej; zapewniając Partnerom najwyższy poziom obsługi, dzięki wiedzy wspartej technologią i nowoczesnym sprzętem.

Założycielami BFI są pan Łukasz Perkowski i pan Piotr Ostromęcki.

Bądźmy w kontakcie

  BFI Sp. Z o.o. Sp. K.
  al. Zwycięstwa 173
  81-521 Gdynia, Polska

  NIP: 5862323399
  Regon: 368414044

  Back to top
  Ustawienia prywatności

  Podczas odwiedzania naszej strony internetowej może ona przechowywać informacje za pośrednictwem przeglądarki z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje prywatności. Warto zauważyć, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na wrażenia z naszej strony internetowej i usług, które jesteśmy w stanie zaoferować.

  Kliknij, aby włączyć / wyłączyć kod śledzenia Google Analytics
  Kliknij, aby włączyć / wyłączyć Google Fonts.
  Click to enable/disable Google Maps.
  Kliknij, aby włączyć / wyłączyć osadzanie wideo.
  Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.