BFI® Cares

Stowarzyszenie BFI Cares powstało w 2019 roku z przekonania, że obok nas jest zawsze Ktoś, kto potrzebuje pomocy.

Celem BFI® Cares jest profesjonalne zaangażowanie w pomaganie. Naszą misją jest wspieranie młodych mieszkańców Gdyni, którzy już na samym początku życia nie mieli łatwo.
Dlatego wszelkie inicjatywy podejmowane przez Pracowników, Zarząd oraz Przyjaciół spółki BFI® skupiają się na tworzeniu różnorodnych możliwości, które pozwalają naszym Podopiecznym rozwinąć skrzydła.
Nasze Stowarzyszenie regularnie współpracuje z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gdyni, wspierając akcje skierowane do dzieci i młodzieży.

61000

tyle zebraliśmy podczas kiermaszu w 2023 r.

20

rodzinom dowieźliśmy paczki w 2023 r.

32

prezentów trafiło w ręce dzieciaków w 2023 r.

60000

tyle zebraliśmy podczas kiermaszu w 2022 r.

20

rodzinom dowieźliśmy paczki w 2022 r.

53

prezentów trafiło w ręce dzieciaków w 2022 r.

Na czym polega akcja

Corocznym wydarzeniem zainicjowanym przez BFI® Cares jest Akcja Kierunek Święta, której celem jest pomoc rodzinom znajdującym się pod opieką Zespołu ds. Pieczy Zastępczej MOPS w Gdyni. Potrzebujący otrzymują żywność, środki higieniczne i chemię gospodarczą, a na najmłodszych czekają wymarzone prezenty od Św. Mikołaja. Akcję wspiera Miasto Gdynia.

Parnerzy

Pomagamy Razem! Kliknij i posłuchaj Piotra, jednego z założycieli Stowarzyszenia BFI Cares.

play

Obejrzyj materiał BFI Cares

Jak pomagamy

Współpraca z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gdyni to również Letnia Akademia Nastolatek i jej powakacyjna kontynuacja na Uniwersytecie Możliwości. Ideą obu projektów jest tworzenie nowych możliwości rozwoju, których bazą jest edukacja w oparciu o pasję do sportu i dziedzin artystycznych.

Pomoc BFI® Cares kierowana jest także do placówek oświatowych. Inicjatywa Kierunek Szkoła umożliwia wyposażenie pracowni komputerowych w potrzebny i zaawansowany technologicznie sprzęt, który pozwala postawić pierwszy krok na drodze do wyrównywania szans edukacyjnych dla dzieci z niewielkich miejscowości.

Chęć pomagania sprawia, że Stowarzyszenie BFI® Cares reaguje na potrzeby organizując spontanicznie celowane akcje.

Gorąco zachęcamy do dwutorowego działania polegającego na zbiórkach wśród pracowników firm oraz wsparcie naszej akcji przez pracodawców.

Wpłat można dokonywać na konto stowarzyszenia, które przeznaczy środki na cel niniejszej akcji.

''

"To niezwykłe, że razem tworzymy coś więcej niż tylko atmosferę świąteczną. Wasza obecność i wsparcie sprawiają, że możemy kontynuować naszą misję, pomagając dzieciom w najtrudniejszych sytuacjach życiowych."

Piotr Ostromęcki

Założyciel Stowarzyszenia BFI Cares

Stowarzyszenie “BFI Cares”

nr konta: PL 70 1050 1764 1000 0090 3206 7465
NIP: 5862351065
REGON: 384922153